Klubmestre 2014

Klubmestre 2013

Klubmestre 2012

Klubmestre 2011

Klubmestre gennem tiderne

Klubben afholder hvert år i august eller september klubmesterskaber i en forskellige rækker for både børn og voksne. Nedenfor kan du se klubmestrene gennem tiderne i nogle af rækkerne.

Klubmesterskaber og finaldag 2016

Finaledagen forløb fantastisk, masser af mennesker var mødt op, både spillere over publikum, så der var en skøn stemning hele dagen

HS A. Patrice mod Martin 7/5-1/6-1/6

DD A Suzanne/Bente mod Lone/Annette M. 3/6-6/7

HDB Per Fl./Martin mod Rui/Thomas 4/6-4/6/

DD B Louise/Lisbeth mod Ellinor/Annette P 6/4-7/5

Junior A single Rasmus mod Emilie 3/6-2/6

Junior B Adam mod Marius 4/6-4/6

Junior C Artur vandt uden kamp, men spillede en god kamp mod Lucas 4/6-1/6

Junior D Anton mod Benjamin 6/2-6/4

HD A Partice/Steen mod Lennart/Martin 6/2-6/4

DS A Emilie mod Suzanne 6/4-6/1

DS B Annette P mod Mireillie 6/4-7/5

Veteran HS Mogens mod Ole M 0/6-0/6

Mix A Jørgen/Emilie mod Patrice//Jeanette 4/6-6/2-6/1

HS B Bo mod Ole J 6/7-3/6

Mix B Lisbeth/Ole mod Annette P/Jan 6/2-6/4

Det var en skøn dag, hvor rigtig mange havde fundet vej til vores anlæg. Der var en fantastisk stemning lige fra morgenstunden hvor mere end 25 medlemmer kom for at deltage i morgenkaffen.

Aftenen sluttede med Steens ualmindelige lækre mad, skøn skøn langtidstegt culotte, utrolig veltilberedte flødekartofler og Siris lækre salat. Desserten var risalamande 👏 lækker.

Der blev igen i år festet til den lyse morgen, der blev danset til den skønneste musik, der blev sunget, holdt taler og quizzet.

Tak til alle de engagerede mennesker, der gør en stor forskel i vores lille forening, især tak til Steen for det store arbejde med at lave mad til 45 mennesker.👏👏

Finalekampene lørdag den 19. September 2015

Vi startede med morgenkaffe kl 9, hvor rigtig mange var mødt frem.

Kl 10 gik de første kampe igang

HS A , Martin vandt over Jesper, 7/5-6/4

DS A , Suzanne vandt over Bente 6/2-7/5 

HS B!  Søren A vandt over Per Fl. , Per Fl måtte trække sig

 Junior single Emilie vandt over Rasmus

Mix A , Pede/Suzanne vandt over Jeanette/Martin 2/6-6/3-6/3

HD A Jørgen/Jesper vandt over Steen/Patrice

DD A Lone og Annette vandt over Lea/Charlotte6/2-6/2

 Veteran HS,  Ole M vandt over Peter H.  6/2 a7/6

Junior single B, Jonatan vandt over Marius

Junior single C Victoria vandt over Oskar 6/4 -6/2

Mix B , Charlotte/Klaus vandt over Lea/Daniel  6/2 - 6/2

Junior double Emilie/Marius vandt over Rasmus/Ida 6/7 - 6/4 og efter 5/1 i tredje måtte kampen afbrydes på grund af skade.

 HD B, Jan/Robert vand over Per Fl./ Martin,  2/6 - 6/1 - 6/3 Per Fl. Blev erstattet af Søren A .

Rigtig mange havde fundet vej til anlægget og vi havde fantastisk vejr og rigtig gode kampe med rigtig god tennis. 

Dagen sluttede med en gigantisk fest, hvor stemningen var helt i top, maden lækker, underholdningen sjov og mangesidig og der blev danset til den lyse morgen. 

 

 

 

Klubmester 2014

A-rækken

HS Martin, DS Suzanne, HD Martin/Søren, DD Suzanne/Bente, Mix Anna/Magnus

B-rækken

HS Ole M., DS Annette

V-rækken

HS Ole M

Juniorer

A-rækken Emilie

B- rækken Ida

 

Klubmestre 2013

A-rækken:                                  B-rækken:                           C-rækken                 Veteran

HS  Martin                                  DS Katarzyna                     DS Edda                  HD Ole og Torben

HD  Jørgen og Martin                Mix Merete og Jan              Mix Edda og Allan

DS  Suzanne                             HD Tommy og Nicolaj         HD Erik og Martin

Mix Patrice og Jeanette            DD Malene og Mirelle

 

Billeder fra finaledagen 2013

Klubmestre 2012

A - rækken - Herresingle Jesper, Damesingle Siri,

                     Herredouble Jørgen/Martin, Mixdouble Siri/Jørgen

B - rækken - Herresingle Søren A, Herredouble Ole A/Thomas,

C - rækken - Herresingle Frederik, Damesingle Malene,

                      Damedouble Jeanette/Line